Home » USA » Must have Kalifornia: wesołe miasteczko

Must have Kalifornia: wesołe miasteczko

wesołe miasteczko usa W Santa Cruz wylądowałam przez przypadek, bo okazało się, że siostra mojej koleżanki z Los Angeles ma tam sporo znajomych, którzy z chęcią mnie ugoszczą. Miasteczko jest położone 1,5 godziny samochodem od San Francisco i jakby kogoś przerażały ceny noclegów w SF, proponuję się zatrzymać na noc właśnie tam. Ja spędziłam dwa dni w towarzystwie Jamesa, który jest świeżo upieczonym doktorantem i niesamowitym kucharzem. Kiedy rano zaproponował mi, żebyśmy wyskoczyli posurfować, ledwo co się powstrzymałam, żeby go nie wyściskać. Kilka dni wcześniej pierwszy raz pobujałam się na falach i marzyłam o tym, aby jeszcze gdzieś spróbować. Kalifornia jest stanem, w którym mogłabym kiedyś zamieszkać chociaż na chwilę. Pogoda jest po prostu idealna, a ludzie są piękni i żyją zdrowo. Kiedy jechaliśmy na plażę, zapytałam go:

– Czy Ty sobie zdajesz sprawę z tego, jakie masz życie?

Roześmiał się i powiedział, że chce sobie wytatuować kontur Kalifornii na ręce, bo tak bardzo jest wdzięczny za to, że się tu urodził. A Ty, wytatuowałbyś sobie kontur swojego województwa?

James uczył mnie leżeć na desce (do stania jest mi jeszcze daleko) w jednym z najbardziej znanych miejsc surfingowych na świecie – Pleasure Point. Nazwa zobowiązuje! Przy tej plaży mieszka Jack O’Neill – właściciel legendarnej marki produkującej odzież dla surferów. Ta czarna postać na dole to ja. wesołe miasteczko usa

Miejscem, do którego zabrałam sama siebie było wesołe miasteczko i chociaż źle znoszę jazdę na karuzeli i tego typu przyjemności, to szwędałam się wśród tych wszystkich kolorów kilka godzin. Miasteczko znajduje się zaraz przy plaży, co dodaje mu milion punktów atrakcyjności.

wesołe miasteczko usa wesołe miasteczko usa

wesołe miasteczko usa wesołe miasteczko usa wesołe miasteczko usa

Próbowałam szczęścia w kilku grach, które polegają na tym, że trzeba w coś trafić, aby wygrać misia, zabawkę, cukierki, balony, cokolwiek, ale po kilku nieudanych próbach zrozumiałam, że będzie mi dane spróbować tylko czegoś co kupię, a nie upoluję i udałam się po kukurydzę.

wesołe miasteczko usa wesołe miasteczko usa

wesołe miasteczko usa

W wesołym miasteczku znajdziecie różne przysmaki, cuda i hot-dogi na kiju.

wesołe miasteczko usa

wesołe miasteczko usa Lubię ten kiczowaty klimat wesołego miasteczka. Chodzisz w kółko i masz wrażenie, ze to ktoś tutaj zrzygał się tęczą.

wesołe miasteczko usa wesołe miasteczko usa

wesołe miasteczko usa wesołe miasteczko usa

One thought on “Must have Kalifornia: wesołe miasteczko

Leave a Reply

Your email address will not be published.