Home » KOSMOS » Mem yourself

Mem yourself

no

Postanowiłam, że post z memami będzie cykliczny. Ciągle operujemy tymi samymi cytatami, zazwyczaj po angielsku i umieszczamy je na tle pięknych widoków. Takie obrazy też inspirują, ale potrzebny jest jakiś powiew świeżości. Wiecie, że Facebook traktuje nas ostatnio po macoszemu, trzeba więc karmić inne portale społecznościowe, a tym przypadku jest to mój ulubiony Pinterest, na którym znajdziecie mnóstwo podobnych do siebie obrazków. Zaczęłam zbierać te, które można w jakiś sposób przerobić, ale szukam też nowych powiedzonek. Jako że niedawno zaczęłam się uczyć islandzkiego, to postanowiłam zaczerpnąć z tego języka, przy okazji utrwalając sobie w głowie nowe słówka. Szukam też polskich powiedzonek czy cytatów w temacie podróży. Pojedziemy w obce kraje, tam są inne obyczaje. Czyż to nie brzmi pięknie? Bardzo bym chciała Was zachęcić do zabawy, bo jestem pewna, że razem coś fajnego wymyślimy. Możecie podrzucić gotowe obrazki albo podpowiedzieć tekst, który można wykorzystać. Tylko błagam – żadnych cytatów z Paula Coelho. Tego już mamy za dużo w internecie. Ja wykorzystuje swoje zdjęcia, chociaż może zacznę z nich robić jakieś kolaże. Brać, wynosić i robić z tym, co się chce. Niech wrócą do mnie odmienione.

Zdjęcie główne zrobiłam na plaży w Rumunii, gdzie panuje obyczaj (tak jest) smarowania się błotem z Morza Czarnego. Nakładamy na siebie śmierdzącą maskę i stoimy na słońcu aż zaschniemy. A na dole mój kochany piesek:

dowhatyoulove

Islandzkie powiedzonko “hakuna matata”: phetareddast

Zdjęcie zrobione na Manhattanie w Nowym Yorku. W przewodnikach jest napisane, że należy pogłaskać jaja byka na szczęście, więc wszyscy tak robią, mimo że większość właściwie nie wie, o co chodzi:

IMG_2112

I coś co mnie zawsze najbardziej zastanawiało. Jak można być zakochanym w ludziach, których się nie poznało? We wszystkich? Serio?

inlove

Niech Wam się przyśnią obce kraje!

Leave a Reply

Your email address will not be published.