Home » ISLANDIA » Jaskinia z “Gry o tron”

Jaskinia z “Gry o tron”

gra o tron

Na Islandii kręconych jest coraz więcej filmów. Sceneria doskonała, szczególnie do tych, których akcja toczy się w odległych czasach. Wczoraj widziałam trailer “Noah” i rozpoznałam wiele miejscówek. W ostatnich latach kręcili tutaj “Prometeusza” czy “Star Trek”. Ostatnio coraz częściej na wyspę wpada Ryan Gosling i inne gwiazdy, które szukają ciekawych miejsc na swoje nowe przedsięwzięcia. Ja jestem fanką serialu ?Gra o tron?, a ekipa była tutaj z wizytą kolejny raz w listopadzie tego roku i już nie mogę się doczekać czwartego sezonu. Ujęcia pokazujące świat poza murem były kręcone na islandzkich lodowcach w parku narodowym Skatafell. Trzeci sezon ekipa spędziła w okolicach jeziora Mývatn.

odcinek "Kissed by fire"

odcinek “Kissed by fire”

Podziwiam ich, bo musieli strasznie marznąć! Sami przyznają jednak, że było warto:

Jeśli ktoś z Was też ogląda, to na pewno pamięta odcinek, w którym John Snow został zwabiony do jaskini przez rudowłosą dzikuskę.

gra o tron

Ujęcie to zostało nakręcone w jaskini Grotagja. Znajduje się ona zaraz ze polem geotermalnym Hverond, ale łatwo ją przegapić, gdyż jest słabo oznaczona. Woda w niej jest strasznie gorąca, a mała przestrzeń powoduje, że jest duszno jak w saunie. Nie da się tam za długo wysiedzieć, ale kąpiel w jaskini sprawia, że czujesz się jak dzikus. gra o tron

Niedaleko jest jeszcze jedna jaskinia – Stóragjá. Aby dostać się do środka, trzeba zejść po linie, ale można tam spędzić dużo czasu, bo woda jest chłodniejsza, a sama jaskinia większa od swojej sławnej koleżanki.

gra o tron gra o tron

Takich miejscówek jest tutaj sporo. Niezliczone możliwości dla twórców filmów czy teledysków. Nie musi to być miejsce oznaczone w przewodniku, bo sceneria każdego pola lawy już nadaje się na ujęcie. Pamiętam, że po przyjeździe wypisywałam sobie wszystkie wodospady, żeby czasami ich nie przegapić. Po 30 minutach pierwszej wycieczki przestałam liczyć, ile już zobaczyłam. Jak znacie jakieś ciekawe filmy, które były kręcone tutaj, to wpisujcie w komentarzach. Zbieram takie perełki.

2 thoughts on “Jaskinia z “Gry o tron”

Leave a Reply

Your email address will not be published.